agregat za napajanje-enodružinske hise

Agregat za hišo vam zagotavlja 100% varno preskrbo elektrike

Brez agregata za hišo lahko Izguba električne energije lahko prekine družinsko dnevno rutino in prisili, da se prekinejo vaše trenutne dejavnosti, dokler se Agregat za hišo vam zagotavlja 100% varno preskrbo elektrikeelektrika ne povrne. Sistem ATS za avtomatski zagon agregata za hišo to preprečuje. V stanju pripravljenosti je namenjen temu, da poganjajo luči in gospodinjske aparate v primeru izpada električne energije – samodejno. Najboljše od vsega pa je, da zagotavljajo vašo brezskrbnost, da vaši družini ne bo treba prenesti še enega glavobola, ki ga povzroča izpad električne energije. Sistem generatorja v stanju pripravljenosti je sestavljen iz dveh enot: enote za pripravljenost in samodejnega preklopnega stikala ATS. Ta dva dela skupaj vam zagotovita brezhibno delovanje elektrike ob vsakem izpadu elektrike.

SPARK agregat 1400Večino prenosnih agregatov za hišo poganja najbolj dostopno gorivo – bencin, ki pa ima v primeru občasne uporabe nekaj slabosti. Če se zgodi večja naravna katastrofa (denimo žled) in je z izpadom prizadeto širše območje, je do bencina težje priti zaradi izpraznjenih zalog ali dolgih vrst na bencinskih črpalkah. Druga slabost je, da bencin ob redki uporabi v vplinjaču počasi hlapi in pušča lepljive usedline, ki lahko ob ponovnem zagonu preprečijo prehod goriva in otežijo ali onemogočijo zagon brez servisiranja. To se da preprečiti z zapiranjem ventila za gorivo, pri čemer agregat za hišo deluje, dokler porabi goriva, ki je ostalo v vplinjaču. Bencin lahko sčasoma oksidira ali postane »postan«, s čemer izgubi gorljivost. Ko agregata za hišo ne uporabljamo, bencin lahko tudi absorbira vodo, ki nato razjeda rezervoar za gorivo in druge kovinske dele v sistemu za gorivo. Reden zagon agregata, pa tudi obdelava goriva s stabilizatorjem, lahko pomaga pri boju s temi težavami.

Agregati za hišo z dvojnim gorivom lahko delujejo na bencin ali utekočinjen naftni plin (LPG), splošno znan kot propan. Preklapljanje med gorivi je preprosto in omogoča, da niste vezani na eno vrsto goriva.

Prednosti propana pred bencinom: je zelo stabilen, omogoča lažje shranjevanje, ne bo zastaral in ob daljšem nedelovanju bo vplinjač še vedno učinkovito opravil svojo nalogo. Edina slabost propana je, da ima manjšo energijsko gostoto kot enaka količina bencina, kar pomeni, da bo imel agregat med delovanjem na propan nekoliko zmanjšano zagonsko moč, bo pa po drugi strani deloval tiše kot pri pogonu na bencin.

Na voljo so tudi kompleti za pretvorbo priljubljenih agregatov za hiše, da delujejo na propan. Nekateri kompleti omogočajo tudi uporabo zemeljskega plina.

Pravilna izbira velikosti agregata za hišoagregat za hiso 8500

Pravilna velikost agregata za hišo se določi glede na namen uporabe. Proizvajalci navajajo začetno in delovno moč v vatih (W). Podatek o začetni moči vključuje špico moči, potrebno za zagon naprav ali orodij z zmogljivimi električnimi motorji ali kompresorji. Po zagonu te naprave porabljajo veliko manj energije za svoje delovanje. Lahko se zanesete na proizvajalčevo oceno moči ali pa preprosto seštejete porabo energije vaših posameznih naprav. Za izračun moči pomnožite napetost (običajno 240 voltov) z električnim tokom (v amperih), katerega vrednost je običajno navedena na nalepki aparata. Izberite si svoj agregat za hišo na spodnji povezavi ali pa nas kontaktirajte na 01 23 50 200 kjer vam bomo svetovali kater agregat za hiše je najprimernejši.